НОВИНИ
ДОКУМЕНТИ
КОПАНОВ НА КРАЧКА ОТ МЕДАЛ НА РЕГАТА „АЛЕКСАНДЪР ВЕЛИКИ”
Една точка лиши Михаил Копанов (ЯК „Порт Бургас”) от отличие в първия му старт през новия ветроходен сезон, регатата „Александър Велики” в Солун. След колебливо представяне в първите дни на състезанието, най-добрият ни състезател в олимпийския клас „Фин” финишира трети в две поредни гонки и се доближи плътно до челната тройка. В крайното класиране Копанов остана четвърти, непосредствено зад представителя на домакините Панайотис Давурлис. Победител в надпреварата на финистите стана един най-добрите гръцки състезатели в този клас Александрос Драгуцис (59-ти в ранглистата на ISAF). Четвъртото място в регата от клас 3 на световната федерация по ветроходство ще донесе точки, валидни за ранглистата на ISAF, в която Копанов заема 62-ра позиция. B клас „Фин” стартираха и двама представители на ОМК „Несебър” – Васил Стоянов остана шести, а Анастас Петров девети.
В клас „470” екипажът Яна Маркова/Ина Илиева (ОМК „Несебър”) завършиха 26-ти, на същата позиция завърши състезанието в клас „Лазер Стандарт” Георги Стергидов („Порт Бургас”).