НОВИНИ
ДОКУМЕНТИ
Volvo Ocean Race:
ERICSSON 4 ОТПРИЩИ ПРАЗНЕНСТВАТА В РИО
Водачът в генералното класиране на Околосветската ветроходна регата Ericsson 4 финишира втори в V етап и увеличи аванса си на върха. Фиестата в Рио де Жанейро стартира в мига, в който водената от местния герой Торбен Граел яхта пресече финала в Марина ди Глория. Разгорещени посрещачи понасят на ръце Граел и другите двама „кароки” на борда на Е4 Жоао Сингорини и Хорацио Карабели, шампанско и самба... Третото място на подиума остана за екипажа на PUMA. Така Ericsson 4 увеличи преднината си пред PUMA на 10,5 т. и на 13 пред все още плаващата в етапа Telefonica Blue. „Все още нищо не е решено. Не бива да ни отписват, ще се борим за първото място в регатата до край”, заяви щастливият и видимо много изморен шкипер на PUMA Кен Рийд.