НОВИНИ
ДОКУМЕНТИ






:: начало :: търсене в сайта :: морски вестник :: библиотека :: морски колекции :: спомени :: за нас :: коментар
 











РЕЗУЛТАТИ ОТ ПРИКЛЮЧИЛАТА РЕГАТАТА
„ПРИМОРСКО 2013”

Прислючи „Приморско 2013”. Наградите на победителите връчиха кметът на община Приморско д-р Димитър Германов и председателят на Общинския съвет Меглена Барцулева. Главен съдия на регатата бе Тодор Иванов от РВСК Варна. Регатата „Приморско 2013” бе валидна за националните ранглисти в класовете Оптимист, Лазер 4.7, 420 и 470.
Официалните резултати от състезанието (в pdf-формат) можете да прочетете в рубриката „Документи” за м. май 2013 г.

Тук предлагаме на читателите на „Морски вестник” крайното класиране до трето място:

Оптимист (47 участника)

Генерално и юноши старша
1. Любен Тенекеджиев (ЯК Порт Бургас)
2. Христо Русев (ЯК Черноморец Бс)
3. Георги Максимов (ОМК Несебър 2000)

Юноши младша възраст
1. Клемент Саръстов (ЯК Порт Бургас)
2. Веселин Йовчев (ОМК Несебър 2000)
3. Симеон Кобарелов (ЯК Черноморец Бс)

Девойки старша възраст
1. Вилиана Димитрова (ЯК Кап. Г. Георгиев Порт Варна)
2. Николета Петкова (ОМК Несебър 2000)
3. Теодора Дражева (ОЯК Созопол)

Девойки младша възраст
1. Катрин Събева (ЯК Черноморец Бс)
2. Димана Стойчева (СК Черно море Бриз Варна)
3. Теодора Иванова (ЦСЯК Академик Сф)

Кадет (5 екипажа)
1. Александър Филисян/Паола Дразова (ЯК Черноморец Бс)
2. Стамо Тенев/Деметра Дойчева (ЯК Черноморец Бс)
3. Георги Райчев/Георги Джингов (ОМСК Циклон Поморие)

420 (4 екипажа)
1. Георги Стергидов/Ивелина Димова (ЯК Порт Бургас)
2. Никола Кобарелов/Роксана Кобарелова (ЯК Черноморец Бс)
3. Магдалена Данчева/Виктория Петрова (ЯК Кап. Г. Георгиев Порт Варна)

470 (7 екипажа)
1. Яна Маркова/Ина Илиева (ОМК Несебър 2000)
2. Петър Стефанов/Александър Съев (ЯК Св. Николай Сф)
3. Николай Георгиев/Радослав Димитров (ЯК Приморско)

Лазер 4.7 девойки (4 участнички)
1. Стефани Музакова (ОМСК Циклон Поморие)
2. Ралица Миленова (ЯК Черноморец Бс)
3. Мария Пенчева (ЯК Порт Бургас)

Лазер 4.7 юноши (9 учстника)
1. Живко Йорданов (ЯК Порт Бургас)
2. Георги Никитов (ЯК Черноморец Бс)
3. Георги Менчев (ЯСК Несебър 2009)

Станислав ВИКТОРОВ
Снимки автора
Времето не винаги бе благосклонно към участниците в регатата.
Участието на 47 деца в клас „Оптимист” наистина вдъхва оптимизъм за бъдещето.
Само след няколко минути всичките тези купи ще бъдат в ръцете на победителите.
Част от участниците в регатата по време на церемонията за награждаването на победителите.
И малките състезатели могат да имат голямо самочувствие след победата.