:: начало :: търсене в сайта :: морски вестник :: библиотека :: морски колекции :: спомени :: за нас :: коментар

БЛИЗО 400 МОРЯЦИ СЕ ВКЛЮЧИХА В СПОРТНАТА
ПРОГРАМА НА „ТОЛ ШИПС”

Ивалин Василев от „Калиакра” спечели два приза от спортната надпревара

С турнири по плажен футбол, плажен волейбол 3х3 и дърпане на въже, регати по гребане и ветроходство с лодки „ЯЛ 6”, и състезания по гмуркане и плуване започна спортната надпревара за екипажите на ветроходите от регата „Тол шипс”. На Южния плаж, в басейн „Приморски” и в акваторията на пристанището се включиха около 400 моряци от учебните кораби.
В оспорван финал руските „Мир” и „Крузенщерн” определиха победителя в плажния волейбол. Победа с 2:1 гейма (21:23, 21:16, 21:8) спечели екипажът на „Мир”.
Практикантът от екипажа на „Калиакра” Ивалин Василев грабна два трофея от плувната надпревара, част от спортната програма на регата „Тол шипс”. Ивалин бе най-бърз в плуването на 50 м свободен стил, изпреварвайки 43 конкуренти от останалите кораби. Към първото си място в най-атрактивната плувна дисциплина, Василев прибави и купа за 3-то място на 50 м бруст.