НОВИНИ
ДОКУМЕНТИ
:: начало :: търсене в сайта :: морски вестник :: библиотека :: морски колекции :: спомени :: за нас :: коментар
ПРОДЪЛЖАВАТ ИНИЦИАТИВИТЕ В ЧЕСТ НА 142-ТА
ГОДИШНИНА ОТ СЪЗДАВАНЕТО НА ВМС

На 5 август т.г. във Военноморския музей беше открита  изложба „Творчество и пропаганда във Флота в годините на Студената война“ по случай 142-та годишнина от създаването на Военноморските сили. Изложбата откри директорът на музея д-р Марияна Кръстева. След това журналистът Димитър Ставрев от „Еър груп 2000“ представи две преиздадени книги: „Бреговата артилерия и бреговите ракетни части на българския ВМФ (1947-1979 г.)“ с автор о.з. капитан I ранг Петко Рачев и „Морската артилерия на България 1879-1970“ с автор о.з. полковник Петко Велев.
По-късно през деня на Морска гара Варна се състоя тържествена церемония по награждаване на победителите от Спартакиадата по морски спортове на Военноморските сили. В дните от 2 до 5 август четири отбора мъже и един сборен отбор жени от военни формирования на Флота, два отбора мъже и два отбора жени от ВВМУ „Н. Й. Вапцаров” (курсанти и студенти) и по един отбор мъже и жени „Атом“ на АЕЦ „Козлодуй” премериха сили и демонстрираха завидни умения в състезанията по ветроходство, гребане, теглене на въже и хвърляне на хвъргало.
Със заповед на командира на Военноморските сили отборите, заели първите три места в различните дисциплини и в комплексното класиране, бяха наградени с купа и грамота. Наградите бяха връчени от заместник-командира на Военноморските сили флотилен адмирал Георги Пенев, началника на ВВМУ „Н. Й. Вапцаров“ флотилен адмирал проф. д.в.н Боян Медникаров и представител на Община Варна от дирекция „Спорт”. Класирането на отборите е както следва:
ВЕТРОХОДСТВО - мъже:
на 1 място: отбора на „АЕЦ Козлодуй” ЕАД - гр. Козлодуй;
на 2 място: отбора на ВВМУ „Н. Й. Вапцаров” - 1-ви отбор;
на 3 място: отбора на ВВМУ „Н. Й. Вапцаров” - 2-ри отбор;
на 4 място: отбора на военно формирование 38920-Варна;
на 5 място: сборен отбор на военни формирования 56080 и 28580-Варна;
на 5 място: отбора на военно формирование 22480-Бургас;
на 5 място: сборен отбор на военни формирования 18360 и 34590-Бургас.
ГРЕБАНЕ - мъже:
на 1 място: отбора на „АЕЦ Козлодуй” ЕАД - гр. Козлодуй;
на 2 място: отбора на ВВМУ „Н. Й. Вапцаров” - 1-ви отбор;
на 3 място: отбора на ВВМУ „Н. Й. Вапцаров” - 2-ри отбор;
на 4 място: сборен отбор на военни формирования 56080 и 28580-Варна;
на 5 място: сборен отбор на военни формирования 18360 и 34590-Бургас;
на 6 място: отбора на военно формирование 38920-Варна;
на 7 място: отбора на военно формирование 22480-Бургас.
ХВЪРЛЯНЕ НА ХВЪРГАЛО - мъже:
на 1 място: отбора на „АЕЦ Козлодуй” ЕАД - гр. Козлодуй;
на 2 място: сборен отбор на военни формирования 56080 и 28580-Варна;
на 3 място: отбора на ВВМУ „Н. Й. Вапцаров” - 1-ви отбор;
на 4 място: отбора на военно формирование 38920-Варна;
на 5 място: отбора на ВВМУ „Н. Й. Вапцаров” - 2-ри отбор;
на 6 място: отбора на военно формирование 22480-Бургас;
на 7 място: сборен отбор на военни формирования 18360 и 34590-Бургас.
ТЕГЛЕНЕ НА ВЪЖЕ - мъже:
на 1 място: отбора на „АЕЦ Козлодуй” ЕАД - гр. Козлодуй;
на 2 място: сборен отбор на военни формирования 56080 и 28580-Варна;
на 3 място: отбора на ВВМУ „Н. Й. Вапцаров” - 1-ви отбор;
на 4 място: отбора на военно формирование 38920-Варна;
на 5 място: сборен отбор на военни формирования 18360 и 34590-Бургас;
на 6 място: отбора на ВВМУ „Н. Й. Вапцаров” - 2-ри отбор;
на 7 място: отбора на военно формирование 22480-Бургас.
ВЕТРОХОДСТВО - жени:
на 1 място: отбора на ВВМУ „Н. Й. Вапцаров” - 1-ви отбор;
на 2 място отбора на ВВМУ „Н. Й. Вапцаров” - 2-ри отбор;
на 3 място: сборен отбор на ВМС, с купа и грамота;
на 4 място: отбора на СК „Атом“ - гр. Козлодуй.
ГРЕБАНЕ - жени:
на 1 място: отбора на ВВМУ „Н. Й. Вапцаров” - 1-ви отбор;
на 2 място: сборен отбор на ВМС;
на 3 място: отбора на СК „Атом“ - гр. Козлодуй;
на 4 място: отбора на ВВМУ „Н. Й. Вапцаров” - 2-ри отбор.
ХВЪРЛЯНЕ НА ХВЪРГАЛО - жени:
на 1 място: отбора на ВВМУ „Н. Й. Вапцаров” - 2-ри отбор;
на 2 място: отбора на ВВМУ „Н. Й. Вапцаров” - 1-ви отбор;
на 3 място: отбора на СК „Атом“ - гр. Козлодуй;
на 4 място: сборен отбор на ВМС.
ТЕГЛЕНЕ НА ВЪЖЕ - жени:
на 1 място: сборен отбор на ВМС;
на 2 място: отбора на СК „Атом“ - гр. Козлодуй;
на 3 място: отбора на ВВМУ „Н. Й. Вапцаров” - 2-ри отбор;
на 4 място: отбора на ВВМУ „Н. Й. Вапцаров” - 1-ви отбор.
КОМПЛЕКСНО КЛАСИРАНЕ - мъже:
на 1 място: отбора на „АЕЦ Козлодуй” ЕАД - гр. Козлодуй;
на 2 място: отбора на ВВМУ „Н. Й. Вапцаров” - 1-ви отбор;
на 3 място: отбора на ВВМУ „Н. Й. Вапцаров” - 2-ри отбор;
на 4 място: сборен отбор на военни формирования 56080 и 28580-Варна;
на 5 място: отбора на военно формирование 38920-Варна;
на 6 място: сборен отбор на военни формирования 18360 и 34590-Бургас;
на 7 място: отбора на военно формирование 22480-Бургас.
КОМПЛЕКСНО КЛАСИРАНЕ - жени:
на 1 място: отбора на ВВМУ „Н. Й. Вапцаров” - 1-ви отбор;
на 2 място: отбора на ВВМУ „Н. Й. Вапцаров” - 2-ри отбор;
на 3 място: сборен отбор на ВМС;
на 4 място: отбора на СК „Атом“ - гр. Козлодуй.

Връзки с обществеността на ВМС